Борислав – перший в області за обсягом реалізації промпродукції на одного мешканця

У І кварталі 2012 року обсяг реалізації промислової продукції в Бориславі склав 4,9 тис. грн на одного мешканця, а в Дрогобичі цей показник становить лише 2,08 тис. грн, в Самборі 1,72 тис. грн, Стрию 3,66 тис. грн, Червонограді 2,73 тис. грн. Навіть у Львові цей показник нижчий – 4,2 тис. грн на мешканця.

Про це повідомив начальник відділу економіки Бориславської міської ради Лев Попель.

За його словами, за І квартал 2012 року промисловими підприємствами Борислава було реалізовано продукції на суму 173 млн грн, що майже на 61 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. В той же час промисловими підприємствами м. Дрогобича з його 100 тисячним населенням (включаючи Стебник) було реалізовано в І кварталі промислової продукції на суму 156,5 млн грн. Для порівняння можна навести також ще одне сусіднє місто Самбір, за чисельністю населення співставний з Бориславом, – 35 тис.чол. Так ось, тут в І кварталі було реалізовано продукції на суму 59,6 млн грн.

Як зазначає міський голова Борислава Володимир Фірман, Борислав від цього тільки страждає – з міста викачуються сотні мільйонів гривень, а назад повертаються тільки крихти. Ситуація стає загрозливою – не вистачає коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплату за виконані роботи комунальним підприємствам міста і, як результат, виникають проблеми з оплатою бюджетними організаціями послуг з водопостачання. А КП «Бориславський водоканал» не в змозі розрахуватися за спожиту електроенергію, що призводить до відключення електроенергії для водоканалу і, як наслідок, припиняється водопостачання для цілого міста.

Через брак коштів виникають проблеми з прибиранням міста та вивезенням сміття, не кажучи вже про ремонти дахів, ліфтів чи міських доріг. Через нестачу бюджетних коштів виникають затримки з виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери – міська рада постійно змушена вдаватися до оформлення позик для виплати зарплат. Особливо гостро стоїть питання виплати заробітної плати напередодні відпусток вчителів. Існує цілком реальна загроза зі зривом оплати відпусток педагогам. Соціальна напруга в місті наближається до критичної. А все тому, що кошти за матеріальні блага, що створюються в нашому місті, йдуть в зовсім інші міста, а нам залишаються тільки проблеми.

«Виходить, що працівники структурних підрозділів, які не зареєстровані в Бориславі, користуються послугами бюджетних установ та комунальних підприємств, що фінансуються з міського бюджету м. Борислава, – діти навчаються в школах нашого міста, медична допомога надається у наших закладах охорони здоров’я, благоустрій здійснюється нашими комунальними підприємствами, а податки від цих структурних підрозділів перераховуються в інші міста», – каже Володимир Фірман.

Міська влада звернулась до Президента України, уряду, Верховної Ради України з проханням внести зміни до Податкового кодексу України.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...