Бойову техніку в армії розбирають і продають за кордон

Командири не можуть встояти перед спокусою використовувати службове становище, щоб збагатитися

В українській армії спалахують скандали, пов»язані з випадками незаконного продажу зброї. Зокрема, днями стало відомо злочин, який скоїв офіцер на Дніпропетровщині, пише «Сегодня». За інформацією видання, комбат у званні майора намагався продати за кордон протитанкову установку «Фагот» за 2,5 тис. доларів. Ця установка служить для точного наведення снаряда, і без неї танк стріляти не зможе

Як повідомляється, злочинець два роки виношував ідею продажу, і нарешті через знайомих вийшов на людину, готове придбати в нього установку і вивезти її кудись за кордон.

Майор вкрав «Фагот» і привіз його до себе в гараж. Військова прокуратура спільно з СБУ затримала офіцера на гарячому, коли він вже відкривав ворота гаража перед покупцем.

Зараз йде слідство, якщо суд визнає майора винним, йому загрожує тюремний строк від п»яти до десяти років.

За словами джерела в одній з військових частин, деякі командири не можуть встояти перед спокусою використовувати службове становище, щоб збагатитися. Слід зазначити, що зарплата майора становить, в середньому, 3-3,5 тис. грн, підполковника — близько 4 тис. Грн.

У той же час, за словами заступника військового прокурора Дніпропетровського гарнізону Вадима Аракеляна, виявити крадіжку досить легко — при першій же ревізії або інвентаризації. Тільки за 2011 рік місцеві військові двічі порушували закон, повідомив він. Зокрема, днями до суду буде передано справу підполковника однієї з дніпропетровських частин внутрішніх військ МВС України, який намагався розпродати бойові патрони.

«Влітку у солдатів проходили навчання зі стрільбами. І цей підполковник віддав наказ підлеглим, щоб вони приносили йому невідстріляні патрони. Він їх все зніс до себе в кабінет і думав в подальшому реалізувати цивільним особам. Але не встиг, тому що ми його разом з СБУ спіймали на гарячому. Йому також загрожує строк від п»яти до десяти років», — розповів Аракелян.

У 2010 році начальник бронетанкової служби того ж гарнізону розпродав військове майно на суму близько 80 тис. грн.

«Офіцер отримав у вищестоящих інстанціях Києва та Вінниці бронетанкове майно, яке повинен був привезти в рідну частину, щоб встановити на ракетно-артилерійське озброєння. Однак у частину він техніку так і не привіз, розпродавши її по дорозі. Він провернув цю операцію тричі — два рази влітку і останній раз у жовтні, після чого був викритий», — зазначив Аракелян. Він додав, що за цей злочин офіцер отримав два роки тюремного ув»язнення.

16 грудня

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...