Бойко про газові переговори з Росією: нам не потрібні подачки

Україна займає принципову позицію в газових переговорах з Росією і не має наміру здавати національні інтереси. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко сьогодні на круглому столі в міністерстві.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Бойко зазначив, що переговори з російською стороною тривають. «У нас був раунд переговорів, перед візитом нашого президента до Росії і після нього. Він стосувався практичних питань, по яких ми шукаємо вихід. Я скажу відразу, якщо б ці питання були легко вирішувані, вони були відразу вирішені. Всі натяки нашої опозиції на здачу національних інтересів ми відкидаємо, бо якщо б ми хотіли це зробити, то давно б зробили», — підкреслив Бойко.

Міністр зазначив, що переговори затягуються через те, що Україна займає принципову позицію. «Ми займаємо позицію, принципову для нашого президента — він поставив завдання, якщо ми щось будуємо з російськими партнерами, то робимо це на паритетних засадах, нам ніяких подачок не треба, нам потрібні партнерські відносини», — підкреслив він.

«Ми будемо працювати скільки потрібно і робити те, що дозволить відстояти національні інтереси та інтереси нашої економіки», — додав Бойко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що недавні переговори між Газпромом та українським Міністерством енергетики та вугільної промисловості про зниження ціни газу й створення консорціуму на базі ГТС закінчився нічим. Російська сторона заявила, що їй не було зроблено нових пропозицій.

Україна прагне знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...