Біржа ММВБ-РТС збирається змінити час торгової сесії

Об’єднана біржа ММВБ-РТС може змінити час торговельної сесії. Керівництво біржі розглядає варіанти перенесення часу торгів. Час буде або перенесено на годину вперед, щоб бути ближче до лондонського, або буде введена додаткова сесія для основного ринку.

Поки керівництво біржі та учасники ринку обговорюють можливе нововведення, думки трейдерів і брокерів розходяться у різні боки. Трейдерам від перенесення годин стане легше торгувати, а ось брокери вважають, що витрати на ведення бізнесу зростуть з тієї ж самої причини — збільшення робочого дня.

Перенести час торгів планується одночасно з введенням режиму торгів без переддепонування (T + n) (тобто для здійснення угод не треба мати гроші або цінні папери в повному обсязі).

Представники менеджменту біржі стверджують, що в даний момент обговорюються варіанти синхронізації торгів з роботою Лондонської біржі, а також варіант з проведенням торгів Forts, де є вечірня сесія. Нові правила, швидше за все, буде введено в листопаді цього року, відзначають на ММВБ-РТС.

Проте офіційних коментарів на ММВБ-РТС не роблять. Проект знаходиться на стадії обговорення.

У Росії створений єдиний універсальний торговельний майданчик — відбулося злиття ММВБ і РТС. Зараз капіталізація біржі становить близько $4,5 млрд. Час торгів на ММВБ-РТС проходить з 10:00 до 18:45 за московським часом. Додаткова вечірня сесія на ринку FORTS, де торгують ф’ючерсами та опціонами, проходить з 19:00 до 23:50. У Лондоні ж торги проходять з 11:00 до 19:30 за московським часом. Таким чином, перенесення на годину дозволить синхронізувати торги зі столицею Великої Британії. Розумність такого перенесення пояснюється тим, що всі «важковаговики» вступають в торги після 11:00 ранку, коли починає торгувати Лондон. В цей час і з’являється основна ліквідність.

Другий варіант, який передбачає введення додаткової сесії торгів для всіх ринків біржі, не для всіх аналітиків здається розумним вчинком. На їхню думку, різниця в часі дає більше простору для маневру цінними паперами дрібним спекулянтам, які будуть рухати російський ринок на маленьких обсягах.

Є й людський фактор у противників виділення додаткового часу для торгів у вечірній час. Брокери нарікають на те, що буде важче працювати з регіонами, а багатьом доведеться йти з роботи в пізні години. Виникнуть і складнощі з розрахунками з банками. Все це призведе до збільшення витрат на біржовий бізнес.

Раніше ФСФР обмежила час роботи сесії на біржі до 18:00 за московським часом. Однак в 2007 р. час роботи біржі збільшили на 45 хвилин.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...