Азаров: Ми пішли на компроміси при укладенні Угоди про асоціацію з ЄС

Україна пішла на безпрецедентні компроміси у процесі укладення Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі у п’ятницю з делегацією політичної групи «Альянс лібералів та демократів Європи» Європейського парламенту, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Ми пішли на численні компроміси у частині укладення Угоди про зону вільної торгівлі. Ми відкрили свій ринок для країн Європейського Союзу, а ЄС встановив для нас десятирічний перехідний період, під час якого квоти на низку важливих для нас позицій будуть скасовані. Угод такого типу в Україні немає ні з ким, навіть з Росією», — зазначив Азаров.

Він додав, що уряд доклав значних зусиль для укладення Угоди про асоціацію.

«За один рік нам вдалося зробити стільки, скільки не було зроблено за попередні п’ять років. Досягнуто це, перш за все, тому, що ми пішли на певні компроміси і взяли на себе дуже серйозні зобов’язання», — підкреслив глава уряду.

Голова політичної групи «Альянс лібералів та демократів Європи» ЄП Гі Верхофстадт, у свою чергу, зазначив, що підписання Угоди про асоціацію – в інтересах як України, так і ЄС.

«Підписання Угоди про асоціацію – в інтересах як України, так і Європейського Союзу», — сказав європолітик.

Як раніше повідомляв ForUm, 30 березня 2012 глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі.

Ратифікація Угоди про асоціацію здійснюється Україною, Європарламентом і всіма державами-членами ЄС.

Заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угода про асоціацію з Європейським союзом може бути підписана у першій половині 2013 року

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...