Анархісти готують в Чикаго масовий «теплий прийом» саміту НАТО

Перед майбутнім самітом НАТО Чикаго окупували натовпи демонстрантів. До міста приїхали сотні учасників руху «Окупуй» (Occupy), анархісти, антиглобалісти, екологічні активісти, члени різних організацій проти війни та бідності. Найближчоъ доби очікується прибуття автобусів з мітингувальниками з Лос-Анджелеса, Вашингтона, Портленда та інших великих міст Штатів, передає «Дело».

У місті вже пройшли кілька мирних акцій. Так, у четвер, 17 травня, група молоді роздяглася та обмазалася нафтою на знак протесту проти проекту будівництва нафтогону та видобутку нафти в канадській провінції Альберта.

Цікаво, що деякі керівники компаній навіть наказали своїм підлеглим змінити ділові костюми на повсякденний одяг, щоб, ідучи по вулиці, вони не викликали гнів з боку демонстрантів.

Основні протести в Чикаго розпочнуться в суботу, 19 травня, а наймасовіша хода запланована на неділю – саме 20 травня відкриється саміт Альянсу.

Крім учасників «Occupy» в Чикаго прямують представники інших всіляких організацій. Свою акцію протесту готують члени Коаліції проти НАТО, «великої вісімки», а також війни і бідності.

Місцева поліція вже готується до масштабних сутичок. Протестувальники також організували спеціальні курси з підготовки до «неагресивних прямих дій», які допоможуть їм здолати поліцію.

«Замість того щоб фінансувати загибель і руйнування по інший бік земної кулі, гроші американських платників податків повинні підтримувати проекти у себе вдома. Ми будемо чинити опір НАТО, яка є організацією, вигідною лише 1 відсотку населення США. У Чикаго ми їм покажемо, що таке справжня демократія!» — заявила член руху «Окупуй Чикаго» Джеккі Спердбері.

Саміт НАТО, в якому візьмуть участь понад 60 світових лідерів, в тому числі і президент України Віктор Янукович, відбудеться 20-21 травня в Чикаго. На ньому мають бути обговорені найважливіші стратегічні питання розвитку та подальшого існування НАТО.

Напередодні саміту НАТО в Чикаго західні видання аналізують завдання і проблеми, які стоять перед Альянсом. Запропонована генсеком концепція «розумного захисту» не вирішить всіх військових і економічних проблем Альянсу. Викликає питання і намічене обговорення ситуації в Афганістані та подальшої стратегії НАТО в регіоні.

Раніше пацифісти вже атакували штаб-квартиру НАТО в Брюсселі. «Ми хочемо послати лідерам країн НАТО, які зберуться на саміт Альянсу 20-21 травня в Чикаго, наступний сигнал: «Ми не хочемо протиракетної оборони (для Європи), ми не хочемо солдат НАТО в Лівії або Афганістані, і ми не хочемо небезпечної, марної і незаконної ядерної зброї», — сказав представник організаторів акції.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...